Leczenie bezzębia – implanty zębów vs. proteza całkowita?

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń
Stomatolog Toruń
15 września, 2020
wybielanie zębów toruń - Dentysta toruń stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna
17 września, 2020
Show all

Leczenie bezzębia – implanty zębów vs. proteza całkowita?

Leczenie bezzębia w gabinecie dentystycznym - proteza całkowita czy implanty zębów

Bezzębie, czyli całkowity brak zębów to wypadek wyjątkowy, z którym należy udać się do stomatologa. Brak zębów sprawia nie tylko nieprzyjemne uczucie, ale też negatywnie wpływa na zdrowie dziąseł. Polecane w tej sytuacji leczenie protetyczne zwraca funkcje jamy ustnej i umiejętność odpowiedniej wymowy głosek (eliminuje seplenienie). Jak przywrócić pełną piękno uśmiechu oraz zdrowie?

W dziale protetyki stomatolodzy mają w zanadrzu kilka sposobów, jednak zazwyczaj wybieranymi sposobami są wszczepienie implantów lub użycie całkowitej protezy. Chociaż te metody dobrze ukrywają bezzębie, posiadają swoje plusy i minusy. Bywa tak, że noszenie protezy może okazać się niemożliwe przez np. nietypowe warunki anatomiczne jamy ustnej. Takie protezy z czasem się niszczą. Raz na kilka lat powinno się je wymienić, ponieważ z biegiem lat nie są już tak dopasowane, jak na początku.

Zastosowanie implantów zębowych z kolei zabiera większą ilość czasu, chociaż efekt jest długotrwały, bo przy regularnej higienizacji, może posłużyć nawet do końca życia. Odbudowa funkcji jamy ustnej za pomocą implantów to leczenie dłuższe z uwagi na na konieczność wszczepienia śruby implantu w kości szczęki i żuchwy. Zaaplikowany implant przed założeniem korony, jaka będzie zastępowała ząb, musi scalić się z tkankami i kośćmi. Dopiero po tym czasie można podejmować dalsze leczenie protetyczne.

Decydując pomiędzy aplikacją implantów, a całkowitą protezą warto postawić na komfort.