Jak sprawdzić czy konieczne będzie leczenie kanałowe?

skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą
Czy profesjonalne wybielanie zębów u dentysty u wszystkich jest skuteczne?
4 września, 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń
Stomatolog Toruń
15 września, 2020
Show all

Jak sprawdzić czy konieczne będzie leczenie kanałowe?

leczenie kanałowe pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym - kiedy potrzebne?

Leczenie kanałowe endodoncja skupia się na naprawianiu zębów, które z różnych względów są mocno zainfekowane. Dentyści trudniący się leczeniem endodontycznym badają i wiedzą jak leczyć choroby miazgi i okołowierzchołkowych tkanek. Z reguły leczenie kanałowe jest niezbędne wtedy, gdy powstaje martwica, zapalenie lub zgorzel zęba.

Najbardziej znane sygnały, które mówią o tym, że dzieje się coś niedobrego to w głównej mierze ćmienie, ból i opuchnięcie zęba. Równie często występuje także wrażliwość na zimno i ciepło, a do tego ból przy gryzieniu jedzenia i picia. Co więcej można też zaobserwować zmianę barwy zęba. W takim wypadku należy niezwłocznie umówić na wizytę z dentystą. Pojawienie się objawów nie za każdym razem wskazuje na to, że potrzebne będzie leczenie kanałowe, jednak wizyta będzie niezbędna do wystawienia diagnozy.

W klinice dentystyczne lekarz stwierdzi przyczyny bólu albo zmian wokół zębów. Z reguły choroby miazgi zęba rozwijają się w wyniku próchnicy albo zebranych bakterii. Źródłem problemu staje się także czasami złamanie zęba albo zakażenie. Dlatego dentysta endodonta musi dokładnie zbadać stan zębów. Wtedy stwierdzi, czy potrzebne jest leczenie kanałowe, czy wystarczy mniej inwazyjny zabieg .

Jeżeli trzeba będzie wykonać leczenie kanałowe, nie nie ma powodu, by się go bać. Przy nowoczesnym leczeniu kanałowym pod mikroskopem zabieg przebiega sprawnie i bezboleśnie.