Czy profesjonalne wybielanie zębów u dentysty u wszystkich jest skuteczne?

wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym
Wybielanie zębów – najbezpieczniej w klinice stomatologicznej
31 sierpnia, 2020
leczenie kanałowe pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym - kiedy potrzebne?
Jak sprawdzić czy konieczne będzie leczenie kanałowe?
9 września, 2020
Show all

Czy profesjonalne wybielanie zębów u dentysty u wszystkich jest skuteczne?

skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą

Wybielanie zębów, szczególnie fachowymi metodami od dentysty oceniane jest jako jeden z najbardziej skutecznych działań estetycznych . W zależności od metody, da się bez trudu uzyskać biel zębów lepszą o parę tonów. W głównej mierze wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, pojawiających się ze stosowania np. kolorowej diety. Bywa jednak tak, że wybielanie zębów okaże się nieskuteczne.

W jakich sytuacjach wybielanie nie daje rezultatów? Wyeliminowanie przebarwień wynikających z diety pozwoli odkryć naturalną barwę zębów, a one często nie są całkiem białe. Bywa tak, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a niekiedy nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na stałe zmieniają barwę na przykład w wyniku używanych leków albo w przypadku zębów martwych. Wtedy nie osiągniemy pożądanej bieli produktami wybielającymi zęby, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania u stomatologa.

Jak sobie radzić, gdy wybielanie zębów nie przynosi rezultatów? W tej sytuacji podejmujemy inne zabiegi estetyczne u dentysty. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z licówek stomatologicznych. Te estetyczne nakładki, jakie na stałe zakładamy na zęby, mają sporo plusów. Poza tym, że możemy dopasować ich barwę do chęci pacjentów, dzięki licówkom stomatolog może dokonać też niewielkiej korekty kształtu zębów (np. eliminowanie diastemy). Ze względu na to warto przed zabiegiem wybielania zębów porozmawiać z dentystą, aby ocenił, która metoda będzie skuteczna.